banehvitrin support
صفحه اصلی درباره ما محصولات جدید لیست قیمت تماس با ما
سه شنبه، 24 مهر، 1397
فروشگاه آنلاین بانه ویترین
0
0
0
پشتیبانی قدرتمند بانه ویترین
پاسخگوی از ساعت 9 صبح الی 10 شب
پشتیبانی تلگرامی 0939 - کلیک کنید -
پشتیبانی تلگرامی 0935 - کلیک کنید -
پشتیبانی تلگرامی 0937 - کلیک کنید -
جدیدترین اخبار
جدیدترین مقالات
راهنمای جامع خرید غذاساز
راهنمای جامع خرید غذاساز
راهنمای جامع خرید اتوپرس
راهنمای جامع خرید اتوپرس
راهنمای جامع خرید چرخ خیاطی
راهنمای جامع خرید چرخ خیاطی
راهنمای جامع خرید بخارشوی
راهنمای جامع خرید بخارشوی

راهنمای جامع خرید اتوپرس

به وسيله یوسف امین پور

استفاده از دستگاه هاي اتو پرس از زمان توليد آنها بشدت در حال افزايش است و اين به دليل كارايي خوب و به صرفه بودن آنها است كه نياز به پرداخت هزينه اضافي به خشكشويي ها را برطرف مي‌كند. اتوپرس ها امروزه داراي ويژگي هاي بيشماري هستند كه موجب مي شود كيفيت كارآنها تا حد كار يك خشكشويي بالا برود. با وجود اينكه در حال حاضر تقريبا در هر خانه اي اتو بخار وجود دارد، ولي تهيه يك اتو پرس تجربه ي متفاوتي را بوجود مي آورد كه تهيه آن را منطقي مي كند.

راهنمای جامع خرید اتوپرس

اتو پرس چگونه کار می کند؟

خبر خوب در مورد اتو پرس این است که استفاده از آن کار ساده ای است! تنها کافی است که لباس یا پارچه را بین دو صفحه اتو قرار داده و اتو کردن را آغاز کنید. شلوار و پیراهن به احتمال زیاد جز آسانترین مواردی هستند که می توان از اتو پرس در مورد آنها استفاده کرد. گفته می شود که بلوز خانم ها با توجه به بافت نازک آنها جز مواردی است که اتو کردن آن توسط اتو پرس می تواند با مشکل مواجه شود در دسترس اتو پرس که گاهی تا 10 برابر بزرگتر از اتو بخار عادی است، به شما امکان استفاده سریع زیادی در وقت شما می شود.
البته با توجه به قیمت اتو پرس که معمولا بیشتر از 200 هزار تومان است، باید قبول کرد که ممکن است برای همه قابل استفاده نباشد. اما برای کسانی که از اتو زیاد استفاده می کنند به صرفه بوده و تهیه آن توصیه می شود. بدون شك به خشک شویی سپردن لباس هزینه زیادی دارد و بنابراین حتی اگر شما از اتو پرس یک یا دو بار در هفته برای اتوكردن شلوار، پیراهن یا بلوز از آن استفاده می کنید به مرور زمان هزینه صرف شده برای خرید آن جبران خواهد شد.
اتو پرس برای جلوگیری از چروک شدن لباس از فشار زیاد بخار در دماهای بالا استفاده می کند، ولی باید در نظر داشت که از چروک در آوردن پارچه های ضخيم ساخته شده از  مواد طبیعی نظیر پنبه و کتان سخت تر خواهد بود. بعضی از آنها به بخار پرشدت و اضافه بر حد عادی آن نیاز خواهند داشت. زمانی که پارچه و لباس خود را برای اتو بر روی اتوپرس قرار می دهید، اطمینان حاصل کنید که کاملا صاف باشد؛ در این صورت چین و چروک ناخواسته بر روی لباس وجود نخواهد  داشت. دستگاه های اتو پرس جدید دارای امكانات مدرن و صفحه نمایش های دیجیتال هستند که به شما  امکان کنترل درجه حرارت را بسته به نوع  و جنس پارچه می دهند. اتو پرس ها با استفاده از كليد هاي مختلف اين امكان را به استفاده كننده  مي دهند كه به سادگي درجه حرارت را تنظيم كند. تانك آب دستگاه حتما بايد داراي نشانگرهايي باشد كه ميزان آب باقي مانده را نشان دهد بدون اينكه نياز به باز كردن درپوش آن باشد. بسياري از مدلها به اندازه ي كافي آب در مخزن خود دارند به صورتي كه شما مي توانيد بيشتر از  1.5 ساعت به اتو كردن بپردازيد بدون اينكه نياز به وقفه براي پر كردن مخزن آب باشد. در مواردي حجم مخزن آب اتو به حدود 1 ليتر نيز مي رسد.

راهنمای جامع خرید اتوپرس

انتخاب اتو پرس مناسب

انواع مختلفي اتو پرس با برند ها و سايز هاي متفاوت در بازار موجود مي باشند. بايد توجه داشت كه استفاده از اتو پرس مهارت هايي نيز لازم دارد و براي عادت كردن به استفاده از آن به مقداري تمرين نيز نياز خواهيد داشت.
فاكتورهاي زيادي هنگام خريد اتو پرس بايد مورد توجه قرار گيرند و در نهايت خريدار بايد بر اساس فاكتوري كه از اهميت بيشتري براي او برخوردار است اقدام به انتخاب و خريد وسيله نمايد.
يكي از مهمترين فاكتورها در نظر گرفتن اين مساله است كه شما قصد داريد از اتو بيشتر براي چه نوع پارچه اي استفاده كنيد؟ الياف طبيعي مانند پارچه هاي كتاني و يا ابريشمي و نيز پارچه هاي ساخته شده از الياف ضخيم مانند جين، به بيشترين مقدار بخار هنگام اتو كردن نياز دارند. اتويي با قابليت اسپري بخار و بخار پرفشار براي اين چنين پارچه هايي مفيد خواهد بود. اگر شما اكثرا پارچه هاي الياف مصنوعي يا تركيبي را اتو مي كنيد، نيازي به چنين بخار قدرتمندي در اتو پرس خود نداريد.
اندازه صفحه هاي اتوپرس از مواردي است كه تاثير زيادي در قيمت دستگاه دارد. اندازه هاي معمول موجود در بازار 26، 28 و 32 اينچي مي باشند. شما بايد اندازه اتو را بر اساس نياز خودتان و همچنين تعداد اعضاي خانواده انتخاب كنيد. در صورتي كه اتوي 26 اينچ نياز شما را برآورده مي كند خريد اتوي 32 اينچ هزينه اضافي و غيرضروري را براي شما دارد.
راه هاي مختلفي براي كنترل بخار اتو وجود دارد. لزوما روشي بهتر از روش ديگر نخواهد بود ولي شايد ساده ترين روش براي بسياري بهترين روش نيز محسوب شود. تعدادي از مردم كنترل هايي كه به آن عادت دارند و به صورت پيچي يا ريلي هستند را مي پسندند در حالي كه بقيه كنترل هاي ديجيتال را ترجيح مي دهند. هنگام انتخاب توجه كنيد كه مي خواهيد كنترلر دستگاه به كدام صورت باشد و شما با كدام نوع كنترل راحت تر هستيد؟
با توجه به مدل دسته هاي گوناگون موجود، بهتر است به دسته اتو مورد نظرتان دقت كنيد و در صورت امكان آن را امتحان كنيد تا مطمئن شويد كه به راحتي مي توانيد از آن استفاده كنيد. افراد مختلف با توجه به اندازه دستشان ممكن است با مدل هاي مختلفي احساس راحتي كنند. وزن اتو پرس نيز از اهميت برخوردار است؛ در صورت امكان اتو را زماني كه تانك آن پر از آب است تست كنيد. 

راهنمای جامع خرید اتوپرس

قابليت هايي كه در اتو پرس مي توانند وجود داشته باشند

توان دستگاه

قدرت اتو پرس یکی از فاکتور هایی است که باید به آن توجه کنید به طور مثال اگر شما بیشتر پارچه هایی از جنس الیاف طبیعی مثل ابریشم، کتان و ... و یا از پارچه های ضخیم مانند جین و ...استفاده می کنید، اتو پرسی با قدرت بخار دهی بالا احتیاج دارید و یا اگر از پارچه هایی با الیاف مصنوعی یا ترکیبی استفاده می کنید به اتوی با قدرت بخاردهی بالایی احتیاج ندارید.

قدرت بخار

این مشخصه فنی براساس کیلوگرم بر سانتیمتر (kg/cm) اندازه گیری می شود که نشان دهنده توانی است که بخار خروجی از منفذهای کفی دستگاه می تواند به صورت عمود بر سطح پارچه وارد کند. هرچه قدرت بخار دستگاه بیشتر باشد چروک پارچه ها راحت تر و سریع تر برطرف می شود.

حجم بخار خروجی

این مقدار که با واحد گرم بر دقیقه اندازه گیری می شود، نشان دهنده قدرت بخاردهی دستگاه بوده و بیشتر بودن این معیار موجب از بین رفتن راحت تر و سریع تر چروک ها از سطح لباس ها خواهد شد. در برخی از اتوها می توان برای مدت کوتاهی حجم بخار بیشتری ایجاد کرد که این قابلیت سیستم تشدید بخار (Steam Shot) نامگذاری شده است. 

راهنمای جامع خرید اتوپرس

ظرفیت مخزن آب

هرچه ظرفیت مخزن آب بیشتر باشد مدت زمانی که به صورت مداوم می توانید به عملیات اتوکشی ادامه دهید بیشتر خواهد شد. ظرفیت مخزن آب اتوبخارها برحسب سی سی (CC) اندازه گیری می شود.

اندازه صفحه اتوکشی

اندازه صفحه اتو پرس نیز نکته دیگری است که حائز اهمیت است معمولاً اتو پرس ها با دو سایز استاندارد و بزرگ در بازار عرضه می شوند در صورتی موارد استفاده تان از اتو پرس، برای لباسهای معمولی است ترجیحاً از اتو پرس با سایز استاندارد استفاده کنید ولی در غیر این صورت یعنی بیشتر مصارف اتو کشی پرده ، چادر و یا هر لباسی که سطح پهنی دارد از اتو پرس های سایز بزرگ استفاده کنید که عیب این سایز اتو هم سنگینی دستگاه می باشد.

پنل و نمایشگر دیجیتال

وجود این مشخصه علاوه بر زیبایی بیشتر اتوپرس، انجام تنظیمات شروع به کار و مشاهده وضعیت عملکردی دستگاه را آسان تر می کند.

دیجیتال یا آنالوگ

توجه داشته باشید که اتو پرسی که می خرید چه نوع کنترلی دارد اتو پرس ها معمولاٌ به دو شکل آنالوگ و دیجیتال عرضه می شوند برخی به کار کردن با اتو های آنالوگ یا همان پیچی یا ریلی عادت دارند و برخی نیز کنترل های دیجیتالی را ترجیح می دهند که در کل کنترل های دیجیتالی به دلیل کاربرد ساده تر مخاطب بیشتری دارد.

دستگیره دستگاه

نکته دیگر در انتخاب اتو پرس شکل دسته اتو پرس می باشد که امری است سلیقه ای که شما مختار به انتخاب هر یک از مدل ها می باشید و فرقی در عملکرد دستگاه ندارد.

قابليت ايمني خاموش شدن اتوماتيك

دراين حالت زماني كه سنسورهاي دستگاه توقف در كار؛ چه به صورت صفحه هاي بسته و يا صفحه باز؛ را نشان دهد اقدام به خاموش نمودن دستگاه مي كند.

قابليت استفاده از بخار متغيير و يا قطع كامل بخار

- قابلیت تنظیم دما: وجود این ویژگی به کاربر این امکان را می دهد که با توجه به جنس پارچه و میزان چروک آن، دمای بخار خروجی دستگاه را تنظیم کند تا هم به پارچه های ظریف تر آسیبی نرسد و هم در مصرف برق صرفه جویی شود.

- قابلیت عملکرد به صورت خشک: این قابلیت برای زمانی مناسب است که پارچه مورد نظر رطوبت کافی را داراست و یا به دلیل جنس خاصی که دارد باید به صورت خشک اتوکشی شود، لذا نیازی به بخار دستگاه ندارد.

نشانگر درجه حرارت

به شما نشان مي دهد چه زماني دستگاه آماده استفاده است. از زمان روشن كردن دستگاه زماني طول مي كشد كه بخار آب بوجود آيد و دستگاه آماده كار شود. چراغ نشانگر آماده بودن دستگاه براي استفاده را به شما نشان مي دهد.

قفل دسته اتو پرس

دسته اتو پرس مي تواند داراي قفل باشد كه براي كساني كه بچه كوچك دارند بسيار ضروري است.

دكمه بخار با فشار بالا

قابليت استفاده از بخار با فشار بالا براي برخي لباس ها مانند كتان مي تواند زمان اتو را به طور قابل ملاحظه اي كاهش دهد. بسياري از اتوها داراي اين قابليت مي باشند كه با فشار دادن يك دكمه امكان استفاده از بخار با فشار بسيار زياد را به شما مي دهد.

تميز شدن خودكار دستگاه

در طول زمان داخل تانك آب و ساير قسمت هاي در مسير بخار رسوبي مي شوند. قابليت ذكر شده مي تواند با استفاده از جريان شديد بخار كه با فشار دادن يك دكمه انجام مي شود اين رسوب ها را از دستگاه پاك كند. اتوپرس هايي نيز وجود دارند كه داراي فيلتر ضد رسوب و سيستم الكترونيكي كنترل مواد معدني هستند كه ميزان اين رسوبات را كاهش مي دهند.

فيلتر آب

بيشتر مدل هاي اتوبخار از آب لوله كشي استفاده مي كنند و سپس آن را از ميان يك فيلتر صمغي و يا يك دريچه ضدكلسيوم  عبور مي دهند. همان طور كه گفته شد اين كار موجب كاهش رسوبات در دستگاه مي شود.

راهنمای جامع خرید اتوپرس

وسايل جانبي اتو پرس

- بطري اسپري كردن آب: گاهي براي پاشيدن آب برروي پارچه هاي ضخيم استفاده مي شود.

- مخزن  درجه بندي شده براي پركردن تانك آب: معمولا به همراه اتو اين مخزن  وجود دارد.

- بالشتك اتو كشي: در برخي موارد به كار اتو كردن لباس هاي مختلف كمك مي كند.

- پايه اتو پرس: استفاده از اتو پرس بدون پايه مخصوص آن امكان پذير نيست. تقريبا تمام شركت هاي سازنده اتو پرس پايه اتو مخصوص محصول خود را توليد كرده و در اختيار مصرف كننده قرار مي دهند. برخي پايه ها قابليت تنظيم ارتفاع را دارند. چنين پايه هايي ترجيح دارند زيرا امكان استفاده از اتو را براي افراد مختلف فراهم مي كنند.

- ضمانت نامه:همانند تمام وسايل برقي با وجود اينكه وجود ضمانت نامه مبلغي به قيمت دستگاه اضافه مي كند، ولي خريدن دستگاه به همراه ضمانت نامه توصيه مي شود. در صورتي كه از كساني هستيد كه مايليد حتما اتوي خود را به همراه ضمانت نامه خريداري كنيد، در صورت امكان شرايط و امتيازات شركت هاي ضمانت كننده مختلف را بررسي كنيد و بهترين آن را براي خريد انتخاب كنيد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان، لیمون و ...

این مقاله در تاریخ شنبه، 22 ارديبهشت، 1397 منتشر شده است.
     
نظرات موجود: 0
نوشتن نظر
     

ورود به حساب کاربری

مشتری جدید هستید؟ ثبت نام کنید

مشتری جدید هستم