فریجیدر (Frigidair) برندی آمریکایی است. Frigidaire به عنوان شرکت نگهبان یخچال در فورت وین، ایندیانا تاسیس شد و اولین یخچال فریزر خود را (که توسط ناتانیل بولز و آلفرد مولونز اختراع شد) در سال 1916 توسعه داد. در سال 1918 ویلیام سی دایرانت، بنیانگذار جنرال موتورز، شخصا در شرکت سرمایه گذاری کرده و در سال 1919 نام Frigidaire را به تصویب رساند.

شرکت فریجیدر در سال ۱۹۱۶ اولین فعالیت و تاسیس خود را برای تولید یخچال در نظر گرفت که در اوایل شروع تاسیس خود جز پر فروش ترین محصولات و برند ها در بین مردم شناخته شد یکی از بنیان گزاران این شرکت جنرال موتور بوده کع بعد ها الکترولوکس سوئد آن را خریداری کرد.

از انواع مختلف تولید محصولات خانگی این شرکت میتوان به انواع یخچال ها بیان کرد : یخچال ایستاده ، یخچال دوقلو ، یخچال فریزر ، یخچال ساید بای ساید ، بعد از مدتی با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن وسایل خانگی و با تنوع زیاد این شرکت دست به تولید نیاز های دیگر مردم پرداخت که میتوان به گاز رومیزی ، گاز فر دار ، ماکروفر ، اشاره کرد با گذشت زمان تمام این شرکت در پی تولید لوازم خانگی با کیفیت بالا و بر چسب انرژی پایین بودنند که توانسته اند در زمینه تولید این گونه لوازم خانگی با این کیفیت در رده اول تولید کنندگان قرار بگیرند خوب است بدانید که شرکت فریجیدر جز اولین شرکت ها و سازنده هایی بوده که لوازم خانگی مورد نیاز و با کیفیت در درجه اول تولید کنندگان قرار دارد